ففتا

ما کسی را توهین نمیکنیم و به هیچ کسی هم حق توهین نمیدهیم !

ما کسی را توهین نمیکنیم و به هیچ کسی هم حق توهین نمیدهیم !
از من خرده مگیرید این اعتراضگونه صرفآ بخاطر دفاع از اوزبیک بودنم و مقابله با تحریف تاریخم هست. وظیفه هر روشنفکر با وجدان همین هست تا اولآ از هویت و تاریخ خود دفاع نماید و بعد لاف وطنپرستی بزند.
یکی از (شلیته) های فارسی بی بی سی بنام بهزاد بلور که احتمالآ با حلقات نژادپرست و اوزبیک ستیز ایرانی از یک (آخور) تغذیه فکری میشود, برنامه تلویزیونی را از شهر های تاشکینت و سمرقند اوزبیکستان برای تلویزیون فارسی بی بی سی تهیه کرده است. درین برنامه دیده میشود که این همکار بی بی سی با زیرپا کردن تمام قواعد ژورنالیستی همان تحریفات و تخریبات ستیزه جویانه را نشخوار کرده که از سالها ها قبل توسط فرهنگ ستیزان ایرانی در مورد اوزبیک ها در عموم و امیرتیمور در خصوص نشخوار شده است. بطور مثال این مزدبگیر بی بی سی در یک قسمت گزارش خود بیشرمانه میگوید: ( تیمور از یک خانواده فقیر بود و در ایام جوانی گوسفند یک چوپان را دزدید و در حال فرار او, چوپان با تیر زد و در پایش تیر اصابت کرد و پایش لنگ شد. از آن سبب او را تیمور لنگ نامیدند!)
این به گفته خود ایرانی ها (مرتکه پفیوز) بنام بهزاد حتی معمولی ترین زندگی نامه تیمور را هم مطالعه نکرده که آن نیز از طرف بدخواهان ایرانی او نوشته شده است اما بخاطر تبلیغ و توسعه جعل, فریب و تحریفات و عقده گشایی (کرونولوژیک) خود وبا تعقیب رد پای دیگر جعل کاران بی خاسیت ایرانی نظر ارایه کرده است.
به این مرتکه بیخرد و بی منطق یاددهانی میکنم که تیمور پسر امیر تراغای از ملاکین شهر کش فرارود بود.او در ۲۵ شعبان ۷۳۶ ه‍.ق (۷۱۴ ه‍.خ) در شهر کش به دنیا آمد. طایفه‌اش از شاخهٔ «برلاس» فرارود تورکستان بود. تیمور از ایام جوانی که مصروف تعلیمات دینی بود همزمان مشغول فراگرفتن درس رزمی شمشیر زنی هم بود. چگونه یک نوجوان دزد و بی سروپا و یلاگرد میتواند مرتبآ به تدریس های مهم آن زمان بپردازد ؟
به گفتهٔ ابن عربشاه تاریخ‌ نگار آن زمان، تیمور در زمان جنگ زخم برداشت و لنگ شد. بنا بر روایات دیگر او در سال ۷۶۴ ه‍.ق (۷۴۱ ه‍.خ) بنا به استمداد «امیر سیستان» به کمک او شتافت و در جنگ با مخالفانش زخمی شد، ولی پایش بعد از بهبود زخم هم همیشه می‌لنگید.
آنانیکه در تاشکینت و سمرقند ازین (ویروس کرونای بی بی سی) بنام بهزاد استقبال کردند, شرایط را برای تهیه این (اراجیف) آماده کردند و نان و نمکی به این نمک حرام دادند, به فارسی نمیفهمند و از ساده دلی و صداقت فلم های او را نیز نظارت نکرده اند, بنآ نمیدانند که این نمک حرام چه گزارشی تهیه کرده است!
بنده با این نوشته کوتاه توجه هیئت امنای بی بی سی را نیز جلب میکنم که نباید تربیون بی بی سی به میز خطابه افراد نژادپرست, عقده گشآ و ستیزه جو تبدیل شود. ما بزودی اعتراضیه خود را به این مناسبت به حضور هیئت امنای بی بی سی خواهیم فرستاد.
این شما و اینهم فلم سخن چین بی بی سی بنام بهزاد! لطفآ تماشا کنید.
خواهشمندم ابراز نظر و کامنت های شما خالی از توهین و دشنام به آدرس این یا آن قوم و ملیت باشد.
نوشته شده به قلم داکتر همت

Short URL: https://www.turklar.com/?p=20143

Posted by on مارس 24 2020. Filed under تازه ها, مطالب برگزیده, ویدیو. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2021 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت