ففتا

از واقعیات باییست درس عبرت گرفت

ترس و معامله, شکست و نابودی در پی خواهد داشت !
از واقعیات باییست درس عبرت گرفت
امریکا با همه قدرت خود (زبان زور) و ایستاده گی را خوب درک میکند اما اگر کسی از خط او تخطی کرده باشد و بفهمد که در چنته شما هم برای دفاع چیزی وجود ندارد, شما را اول رسوای عالم و بعد نابود میکند !
بیاد دارید که صدام حسین از اصول بازی فرمایشی جورج بوش تخطی کرد یا به زبان ساده (خوش امریکا از صدام حسین نآمد), او را متهم کرد که صلاح اتمی دارد ! صدام بجای آنکه جواب قاطع بدهد, با یک روحیه تسلیم طلبانه مشت بسته خود را باز کرد و گفت که کدام سلاح ممنوعه ندارد و آژانس بین المللی اتمی میتواند بازرسی کند. محمد البرادعی رئیس آژانس و جاسوس امریکا با دیگر همکاران خود داخل عراق شدند و همه جا را بازرسی کردند و دیدند که صدام کدام سلاح جدی ندارد و به زودی به بوش اطلاع و اطمینان دادند که کدام سلاحی قابل تشویش وجود ندارد ! از جانب دیگرامریکا از قبل فهمیده بود که روس ها نیز از صدام دفاع نخواهند کرد. آنوقت بود که امریکا بعداز حصول اطمینان به عراق حمله کرد, صدام را دستگیر و به دار زد.

روی دیگر {سکه} کوریای شمالی دشمن درجه یک امریکا است که هر روز نه تنها راکت های اتمی با کلاهک های هستوی (میان بورد و دور بورد) خود را در بیخ گوش قوای امریکا در کوریای جنوبی آزمایش میکند بلکه تولید و فروش اینگونه سلاح ها یکی از منابع درامد کوریای شمالی است. در شکایت و اعتراض امریکا میگوید که دولت او برای دفاع از تمامیت ارضی خود این سلاح ها را دارد و هرکس نیت حمله به کوریای شمالی را داشته باشد, تا نابود شدن خودش دیگران را نابود خواهد کرد !
عکس العمل امریکا در مقابل کوریا اینست که یا مقدار کمک های غذائی خود را به کوریا شمالی بالا میبرد, یا چین را واسطه میکند ویا روسیه را واسطه میکند!
مهمتر از همه اینست که قاطعیت و استاده گی کوریای شمالی پای دونالد ترامپ را به آستان {کیم چین ای} رئیس جمهور کوریا شمالی کشاند.
اصطلاح “گردن پت را شمشیر نمی برد” اصطلاح از کار افتاده و زبونانه هست در سیاست جای ندارد.
“برو قوی شو اگر راحت جهان طلبی که درنظام طبیعت ضعیف پامال است”
“د خلکو زور د خدای زور دی”
فراموش نکنید
داکتر همت

Short URL: https://www.turklar.com/?p=20148

Posted by on مارس 24 2020. Filed under تازه ها, حقوق بشر, نگاه. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2020 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت