ففتا

هموطنانم عزیز برعلیه جنگ کرونا بپا خیزید !


هموطنان عزیز بخصوص در افغانستان, کرونا ویروس را جدی بگیرید, فقط شما خود میتوانید ساحه فاجعه را خورد بسازید و از قربانی هزاران انسان جلوگیری کنید یا با عدم اطاعت خود از رهنمایی ها و مشوره های طبی باعث فاجعه عظیم در کشور شوید. اگر خدا نا خواسته فاجعه دامنگیر شما شود هیچ کسی به داد شما نخواهد رسید. پیام من برای جوانان سطحی نگر اینست که امروز در عمل ثابت شد که جوانان نیز از مصاب شدن به ویروس کرونا بیمه نیستند و گزارشات نشان میدهد کرونا جان چندین جوان از ۱۶ تا ۳۵ را نیز قبض نمود.
من خود با فامیلم در (مرکز لرزه های کرونا ویروس) در هالند زندگی میکنم و از دو شفاخانه که ما نیز مربوط آن هستیم صدها افراد درحال کوما در شفاخانه های دیگر هالند انتقال میابند چون تعداد مریضان کوما آنقدر زیاد است که در دو شفاخانه بزرگ شهر تیلبورگ (شهرما) جای نمیشوند. انتقال مرده ها توسط امبولانس ها شب و روز یک لحظه قرار نمیگیرد و هیچ کس هم به مرده های خود نزدیک شده نمیتواند چه رسد که مناسک دینی اجرا گردد یا فامیل ها با عزیزان خود وداع کنند. فعلآ هفته سوم است که من در قرنطین خود خواسته هستم. تمام مراجع به غیر از مغازه مواد خوراکه مسدود هست. وقتی در یک هفته یکبار برای خرید میبرایم, از فرق سر تا نوک پای خود را می پیچانم. در مغازه های غذا هم مراجعین باییست دو متر از هم فاصله داشته باشند. در یک لیفت دوازده نفره اجازه است که دو نفر پایان و بالا شوند اما من از ترس خود منتظر میباشم تا یک لفت کاملآ خالی را استفاده کنم.
هنوز هالند نسبت به ایتالیا, هسپانیا, انگلیس, سویس, فرانسه و جرمنی بهتر است.
هموطنان عزیزم, تا ندیده اید در ابعاد وسیع فاجعه باور نمیکنید. من به صفت یک هموطن مسافرتان از شما تمنا میکنم توسط همکاری های خود با ارگانهای طبی, دکتوران و دیگر نهاد های مربوط از گسترش فاجعه در کشور جلوگیری کنید.
نسبت اینکه حواسم تمرکز ندارد, لذا از پراگندگی گفتار من درین پیام معذرت میخواهم
هموطن مسافرتان
داکتر همت

Short URL: https://www.turklar.com/?p=20157

Posted by on مارس 26 2020. Filed under اطلاعیه و پیامها, تازه ها, صحت و سپورت. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2020 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت