ففتا

شجاعت مال هر ترسو نیست


از قلم حفیظ الله حازم
هر شجاعتی هزینه خودش را دارد و گاهی هزینه آن به نرخ جانت تمام میشود.
لیک صدای مردم شدن، برای مردم شدن و بخاطر مردم در میدان ایستادن کار هر مزد بگیر و اجیر نیست.
خانم روشن با این ایستاده گی در برابر سه هیولا به فریاد مردمش تبدیل شد. او حماسه آفرید و تاریخ ساز شد.
هیولای حکومتی ها که جز جنایت و وطن فروشی دست آوردی برای مردم ندارند، هیولای طالبان که جز کشتن و قتل و سربریدن دین و مزهبی را نمی شناسند و هیولای جامعه جهانی را که داد از آزادی بیان میزنند ولی صدا ها را در گلو خفه میسازند، همه را به چالش کشید، متعهد و با وقار صدا بلند کرد و دزدان شکم بزرگ و ذلیل را به خیانت ملی متهم کرد.
در پارلمان کشور ما چند صد نفر معاش بگیر و دلال به نماینده گی مردم و محل شان در چوکی های نرم پارلمان لمیده اند، لیک یک با وقاری و یک با وجدانی چون خانم روشن این غیرت و شهامت و عذت را نداشت که صدایی از حلقوم خشکیده شان بخاطر خیانت های دولتی و جنایت های طالبی شنیده شود.
خانم روشن با این شجاعت و وطن پرستی با جانش بازی کرد و با آتش در ستیز برخواست، بدون شک طالبان در قصد ترورش میشوند و حکومت اختاپوتی کابل هم از هر نوع شکنجه و آزار و بدنام کردنش دریغ نخواهد کرد.
ولی صدای مردم شدن، غرور مردم شدن و مکتب مردم شدن کار هر شکم پرست و بلی گوی هرزه نیست.

Short URL: https://www.turklar.com/?p=20448

Posted by on آگوست 9 2020. Filed under تازه ها, حقوق بشر, سیاسی. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2021 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت