ففتا

اطلاعیه ففتا در مورد سوئ استفاده از نام ففتا

اطلاعیه ففتا
سوئ استفاده از نام و آرم ففتا نه تنها غیر قانونی بلکه دور از اخلاق فرهنگی نیز هست!
فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان بتاریخ هفدهم ماه می ۲۰۰۸میلادی با تدویر اولین قورولتای خود که حدودآ یکصد و چهل شخصیت سیاسی و فرهنگی از ممالک مختلف جهان بخاطر مبارزه در راه احیای تاریخ، زبان و فرهنگ خود در شهر تیلبورگ کشور شاهی هالند به مثابه یک سازمان فرهنگی بین المللی بوجود آمد.
ففتا درین مدت زمان عمر سیزده ساله خود فراز و فرود های زیادی را پیمود، از اشتباهات در جذب عناصر نامعقول و سیاست زده که باعث فرکسیون بازی ها در داخل ففتا و ایجاد بحران گردید تا مشکلات عدیده اعم از اقتصادی در راه تطبیق برنامه های فرهنگی، دستآوردها و شکست ها را تجربه نمود. اما اعضای متعهد این سازمان یک لحظه هم از پیشبرد وجایب و مسئولیت های خود در روشنائی برنامه و اساسنامه ففتا غافل نبودند و در آینده نیز نخواهد بود.
بعداز تحول الزامی ششم جنوری ۲۰۱۸ میلادی که ففتا را از انحراف نجات داده و به مسیر اصلی آن قرار داد و فعلآ اعضای ففتا از هر زمان دیگر مصمم تر، مبتکرتر و قویتر در راه تطبیق برنامه های ففتا کار و فعالیت میکند.
درین بحبوحه بعضی افراد و اشخاص احتمالآ نا آگاهانه یا آگاهانه هر از گاهی با استفاده غیرحقوقی و غیر قانونی از (نام و آرم ففتا) دست به نشرات مطالب خود میزند.
هیئت رهبری ففتا با این عمل غیر قانونی این اشخاص مخالف بوده خاطرنشان میسازد که فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان به مثابه یک سازمان فرهنگی بین المللی در اداره وزارت عدلیه دولت شاهی هالند از سال ۲۰۰۸میلادی به اینطرف ثبت و راجستر بوده و اساسآ در اروپا و دیگر کشور های جهان به حیث (شخصیت حقوقی) با نام، نشان، مهر، سایت، حساب بانکی و دفتر رسمی در شهر تیلبورگ هالند به رسمیت شناخته میشود، بنآ سوئ استفاده از (نام و نشان) یک سازمان رسمی نه تنها تخطی از قانون تلقی میشود بلکه این عمل دور از اخلاق فرهنگی نیز میباشد.
اگر عزیزان شیفته خدمت به تاریخ، زبان و فرهنگ شان باشند میتوانند با یک نام و نشان دیگر فعالیت فرهنگی نمایند یا که اگر علاقمند باشند که حتمآ از نام و نشان ففتا مستفد شوند باییست قبلآ با رئیس، معاونین ویا مسئول فرهنگی ففتا همآهنگ نمایند. هریک شما دوستان دارای سواد کافی هستید و باید بدانید که در اروپا نقض قانون و تشبث به حریم فرهنگی دیگران را جدآ خوش ندارند!
بدینوسیله هئیت رهبری ففتا موضع خود را در باب استفاده غیر مجاز از نام و نشان ففتا ارائه نمود، امیدواریم کسانیکه ستیزه جویانه در پشت پرده قرار گرفته دیگران را تحریک مینمایند بدانند که ایجاد دشمنی بین مردم بویژه بین اشخاص فرهنگی به نفع هیچ کسی نخواهد بود. رهبری ففتا امیدوار هست که موضوع ازین بیشتر توسعه پیدا نکند.
از طرف هیئت رهبری ففتا
انجنیر حفیظ الله حازم رئیس فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان

Short URL: https://www.turklar.com/?p=20691

Posted by on فوریه 12 2021. Filed under اخبار ففتا, اطلاعیه و پیامها, تازه ها, مطالب برگزیده. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2021 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت