ففتا

احتجاج ففتا از عملکرد دشمنانه وتورکستیزانه بی بی سی (فارسی)

بی بی سی فارسی به جبهه گرم تورک ستیزی تبدیل شده است

بی بی سی یکی از سرویس های معتبر خبر رسانی جهانی است که در بیشتر از یکصد زبان در سراسر دنیا اطلاع رسانی میکند.
بی بی سی در سالیان متمادی با اطلاع رسانی دقیق و بعضآ غیر مغرضانه و بی طرفانه اش علاقه مندان و طرفداران خودش را داشت.
در شرایط جنگی کشور ها, در جبهات و مناطق دور دست, بی بی سی خبرنگار میفرست و اخبار دست اول را به جهانیان پخش میکرد.
از مدتهاست که ما برنامه های تورک ستیزانه بی بی سی فارسی را زیر نظر داریم که یکعده معلوم الحال و مجریان تورک ستیز فارسی گو با وقاحت و دشمنی آشکار این جنگ را راه انداخته اند که خدمت گزاری خوبی به باداران شان کرده باشند و باعث تفرقه و دشمنی این دو قوم بزرگ شوند.
این اجنت های تورک ستیز با ایجاد دشمنی و نفاق فقط در یک سرزمین و در یک کشور علیه تورک ها بسنده نکرده بلکه در سراسر دنیا در هرکشور تورک زبان جایی که تاجیک ها هم زندگی دارند آنها را تحریک کرده و تفرقه افگنی میکنند.
بطور مثال فقط در طول همین دو هفته بی بی سی فارسی شش موضوع و گزارش تورک ستیزانه را علیه چندین کشور به نشر سپاریده است که جز ایجاد نفاق و دشمنی چیز دیگری را نمیتوان در این گزارش ها جستجو کرد که ذیلآ آنها را نام میبرم:
۱- تقابل با فرهنگستان, مانعی جدی در راه نظام مند کردن خط فارسی ( ۲۱ فبروری ۲۰۱۲).
۲- زبان مادری, تاجیکان ازبکستان از رییس جمهور چه میخواهد؟ ( ۲۱ فبروری ۲۰۲۱) .
۳- نقش و جایگاه زبان پارسی در قزاقستان گزشته, امروز و آینده ( ۱۶ فبروری ۲۰۲۱).
۴- شورای اصلاح خط فارسی چرا و چگونه تشکیل و تعطیل شد و جه کرد؟ ( ۱۶فبروری ۲۰۲۱).
۵- معضل خط و زبان, سرگذشت پارسی در شوروی پیشین( ۱۴ فبروری ۲۰۲۱ ).
۶- سیاست زده گی, تیغی بر گلوی زبان فارسی در افغانستان( ۱۱ فبروری ۲۰۲۱).
بی بی سی تحت همچون عنوانها اغراض تورک ستیزانه و تفرقه افگنانه خویش را به نمایش میگذارند.
اگر به این محتوا و مضمون این نوشته ها دقت کنید می یابید که این نوشته ها کاملآ آگاهانه و بفرمایش کشور های خاص و حلقات مشخص تورک ستیز و دستگاه های استخباراتی بعضی کشور ها سازمان دهی شده و از طرف مجریان آن در شبکه بی بی سی فارسی تطبیق میگردند. بدون شک این حلقات مشکوک و اجنت های معلوم الحال هیچ نیاتی جز تفرقه و دشمنی بین این دو قوم باهم برادر که قرنها در کنار هم زیسته اند و باهم عجین شده اند, ندارند.
مثلآ در کشور ۴ میلیونی تاجکستان هم یک و نیم میلیون ازبیک ها زنده گی میکنند ولی بی بی سی فارسی یک بارهم تکلیف زحمت نکرده و گزارشی از وضعیت و سرنوشت آنها و تاریخ و فرهنگ شان تهیه نکرده و یادی از ازبیک های تاجکستان که ۳/۱ حصه نفوس کل تاجکستان را تشکیل میدهد, نکرده است.
ولی بر عکس بر اساس آمار منتشره انترنیتی در کشور ۱۹ میلیونی قزاقستان که در آن فقط ۴۴۴۷ نفر تاجیک ها زندگی میکنند و بی بی سی فارسی آنها را فراموش نمیکند و برایشان دادخواهی میکند. و این در حالیست که در کشور روسیه ۳۳ هزار تاجیک مطوطن و حدود یک میلیون نفر هم در آنجا کار و زندگی میکنند ولی بی بی سی فارسی باچشم پت از کنار آن میگذرد ونامی نمی برد و یادی از این تاجیک ها نمی کند.
در کشور افغانستان هم ظلم و بیعدالتی هایی که بالای تورک های افغانستان در طول تاریخ رخ داده و صورت گرفته و تاریخ و فرهنگ آنها مورد تاراج و دستبرد قرار گرفته و حتی از گفتن و نوشتن زبان مادری شان محروم گردانیده شده اند, هرگز بی بی سی فارسی یادی نکرده و چنان مینمایانند که درین کشور آب از آب تکان نحورده باشد.
کسانیکه در کشور های آسیای میانه ازبکستان, تاجکستان, قرغزستان و قزاقستان تحصیل و زندگی کرده اند به چشم سر دیده و مشاهده کرده اند که تورک ها و تاجیک ها چون برادر در کنار هم زندگی کرده اند, با هم قرابت های خونی و خانوادگی پیدا کرده اند و بین همدیگر هیچ تفاوت و فرقی را قایل نیستند.
با دریغ و درد که یکعده معلوم الحال بخاطر خشنود کردن باداران شان, مشکلات و پرابلم های خودشان را فراموش کرده و کوزه انتقام جویی هایشان را میخواهند بالای تورک های این کشور و آن کشور بشکنند و نفاق و شقاق های خانه هایشان را به آن سرزمین ها هم بکشانند.

انجنیر حفیظ ا لله حازم رییس عمومی ففتا

Short URL: https://www.turklar.com/?p=20694

Posted by on فوریه 22 2021. Filed under اخبار ففتا, تازه ها, مطالب برگزیده. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2021 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت