ففتا

پیام ففتا در پیوند عملکرد احصائیه “ملی”

پیام فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان (ففتا) در پیوند به اقدامات اخیر ادارهٔ “ملی” احصائیه حکومت رئیس جمهور غنی در خصوص درج اسامی اقوام در تذکره الکترونیکی!
تقسیم اقوام بزرگ به شعبات کوچک و متعدد در کشور جفای بزرگ در حق مردم این کشور هست،
تاریخ گواه است که اقوام بومی و اصیل این خاک و جغرافیا دارای شاخه‌های کوچک زیاد است. این امر در میان تمام ملتهای بزرگ جهان وجود دارد. تاریخ پرشکوه این سرزمین شاهد است که هیچ گروه و حلقه‌یی‌ نمی‌تواند اتحاد، اتفاق و برادری اقوام بزرگ خاصتآ ترکتباران این کشور را مورد هدف قرار بدهند.
تورکان این سر زمین هزاران سال در این کشور با تمام شاخه های بدنش در برابر مظالم استکبار مجادله نموده و تا شیرازه های وحدت و اتحاد قومی خود را حفظ کند و بعداز این نیز به هیچ کس و گروهی خون آشام اجازه نخواهد داد تا در بین اقوام سویداش و نسل و نصب با وقار ما تورکان خدشه ی ایجاد شود.
حکومت و کسانیکه در راس قدرت قرار دارند به عوض اینکه خصومت ها و منازعات قومی و زبانی را دامن بزند میبایست جنگ های چهل ساله داخلی را با اتخاذ تدابیر صلح‌جویانه و عدالت خواهانه و انسانی حل نموده و بر زخم های ناسور این مملکت مرحم بگذارد، پیوند ها و وصل های مردم را تقویت بخشیده، جدائی و فصل ها را از بین و خود مایه ایجاد تفرقه های قومی و ملی نمیگردید.
در این شرایط حساس و در بحبوحه مذاکرات صلح حکومت با طالبان، مطرح شدن این بحث نه تنها اینکه به خیر و منافع ملی و عمومی نبوده بلکه افکار عامه را مغشوش ساخته است.
فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان به مثابه یک حرکت فرهنگی، بادرنظرداشت شرایط حساس فعلی کشور یک بار دیگر برای ممثلین دولت افغانستان توصیه و هوشدار میدهد تا از ایجاد هر نوع تفرقه های قومی هر چه عاجل دست بر دارند و کشتی شکسته را بیش ازین بسوی غرق شدن پیش نبرند در غیر آن عواقب فاجعه بار بعدی ناشی از این اعمال فاشیستی همه بدوش حکومت قومگرای رئیس جمهور غنی خواهد بود
هئیت رهبری فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان (ففتا)

Short URL: https://www.turklar.com/?p=20731

Posted by on مارس 21 2021. Filed under اخبار ففتا, تازه ها, مطالب برگزیده. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2021 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت