ففتا

اعلامیه (ففتا) به مناسبت تعویض والی ولایت فاریاب

به همگان هویداست که افغانستان در شرایط کنونی در یک بحران جدی و سرنوشت ساز قرار دارد.
درین حالت بحرانی دولت مرکزی و حلقات ناعاقبت اندیش مرکز در رآس رئیس جمهور اشرف غنی بطور ستیزه جویانه و زور گویانه یک والی موفق، پرکار و پرتلاش از کادرهای محلی را که شناخت کامل از مردم، منطقه و جغرافیه دارد و موثر برای اجتماع است برطرف کرده و یک شخص ناشناخته و با سابقه طالبی که نه تجربه، نه شناخت ونه استعداد این کار را دارد گماشته است. به این ترتیب یک رئیس جمهور بجای آنکه معضلات را حل نماید ولی متآسفانه رئیس جمهور با این اقدام سوال برانگیز، بحران و خصومت های قومی را دامن میزند.
ما بر آنیم که تغییر و تبدیل مآمورین دولت از لحاظ قانون اساسی از صلاحیت های آمرین بلند پایه مرکز به شمول رئیس جمهور هست در صورتیکه از مفادات قانون اساسی و دیگر قوانین بخاطر اغراض نا مشروع سیاسی، فرهنگی، قومی و زبانی سوئ استفاده صورت نگیرد. اما متأسفانه درین تعویض ها با زیرپا شدن حقوق شهروندی مردم ولایت فاریاب قانون اساسی نیز بطور حقیقی آن نقض گردیده است.
فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان درحالیکه از عواقب چنین اعمال بحران زا هشدار میدهد، این مقرری استفاده جویانه و زورگویانه را تقبیح و محکوم نموده و از تظاهرات و خواسته های مردم ولایت فاریاب جدآ حمایت مینماید.
ما به مثابه یک حرکت دادخواهانه فرهنگی با افکار و قلم خود در خدمت هموطنان عدالت خواه خود قرار داریم.
نابودباد تعصب و زورگوئی!
زنده باد عدالت اجتماعی!
از طرف هیئت رهبری فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان

Short URL: https://www.turklar.com/?p=20757

Posted by on آوریل 25 2021. Filed under اخبار ففتا, تازه ها, مطالب برگزیده. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

© 2021 ففتا. تمام حقوق محفوظ و متعلق به ففتا است. ورود - میزبانی وب آی پی پلنز

مقالات منتشره در سايت ففتا بيانگر نظريات نويسندگان آن است و فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان مسئوليت آنرا ندارد. ازطرف اداره سايت